Japanska företaget Speed Magic som specialiserat sig på CNC-frästa eftermarknadsprodukter har nyligen släppt lite extra fina BlingBling delar till Yamaha maskinerna som går att få i flertalet olika nyanser som exempel detta härligt rejsigt guld-eloxerade utförandet.
Dom har även jobbat med ett eftermarknadskit som möjliggör dubbelt avgasutblås för Yamaha SHO. BlingBling, för någon mätbar effektökning lär du inte få med kitet monterat, möjligen i samband med ett rejält trim monterat där avgaserna behöver lite extra hjälp med att komma ut ur motorn. Om inte så lär du se snabbast ut i hamnen och förmodligen höras lite mer när du flyger förbi.

Sexig bak..Håll med om att ublåsen ser så där ful-snyggt rejsiga ut.

Snygga svetsningar!

Ladies choice?:)
Varför inte pimpa upp din vattenskoter i lite rosa? Nedan har du ett komplett kit med godbitar för Kawasaki Ultra maskinerna.


Ovanstående utblås finns till samtliga Kawasaki Ultra maskiner.

Plug & Play Efter 2 min montering ser din skoter att kunna spotta ur sig 1000hk! -Minst!
Speed Magic må ha en rörig hemsida men med google-översättning och lite tålamod kan du hitta en hel del spännande och snygga produkter till flertalet olika maskiner. Vi har sammanställt deras produkter genom att lagt upp deras katalog som bilder nedan.
Givetvis kommer vi kunna erbjuda delar ur deras sortiment i vår kommande webbshop framöver, allt för att göra det enkelt och tryggt för dig att dina inköp!